Oyun Koltukları Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Sempre Mobilya´nın en iyi oyuncu koltuklarını imal ettiğini biliyor muydunuz? Oyun Koltukları Hakkında Bilmemiz Gerekenler ile alakalı bu içeriği sizlere hazırladık. Sitemizden hemen inceleme yapabilir ve daha fazla bilgi için her zaman müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Kendinizi ister işkolik, isterseniz de ağır bir oyun tutkunu olarak tanımlıyorsanız ve günün en fazla zamanını sandalyenizde geçiriyorsanız işte ihtiyacınız olan bizce oyuncu koltuğudur. Konfor ve sağlık için düşünülen ve tüm detaylar gözden geçirilen oyuncu koltukları ergonomik sınıfının en farklı fonksiyonları içerenidir. Bir çok oyuncu koltuk modeli yarış arabalarının koltuklarından ilham alınarak tasarlanmıştır. Hem havalı hemde konforludur.

Standart ofis koltuklarının oyun koltukları ile kıyaslandığında yükseltilmiş kenarlarının olduğu ilk göze çarpan noka olacaktır. Ergonomik koltukların deri, kumaş gibi kaplaması olursan bu koltukların tasarımında yükseltilmiş ön dudakların olduğu, gerçek araçlardan ödünç alınan bir görünüm, tasarım olacaktır. Ergonomik amaca hizmet eden bu koltukların tasarımları en ergonomik oturma pozisyonu düşünülerek yapılmış ve ayaklarınızla dizlerinizin 90 derece kadar bükülü olarak yere düz basmasını sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Ayrılabilir Bel ve Baş Yastıkları


Diğer bir önemli detay ise bu koltuklarda ayarlanabilir bel ve baş yastıklarının olmasıdır. Çıkarılabilen bu bel yastıkları, baş yastıkları oyun koltukları için mükemmel bir aksesuardır diyebiliriz. Ergonomik bir düşünce ile imal edilen ve sizlere sunulan bu özellik omurganızın ve belinizin rahat etmesi için yer almaktadır.

Ayrıca kanatlı sırtlık sistemleri de yer alır. Kesin dönüşleriniz sırasında sizleri yerinizde tutabilmek için tasarlanmıştır. Bu türü genelde araçlarda görürsünüz. Araçlardan ilham alınan diğer bir noktadır. Sabit başlıklar ise diğer koltuklara nazaran çok daha farklıdır. Oturan kişinin kafasını sabit tutabilmek için yüksek sırtlı koltuklar tercih edilir. Boyun için önemli bir özelliktir. Hem sırtlıklı hemde yastıklı oyuncu koltuklarını doğru pozisyon için kullanabilirsiniz.

Oyuncu Koltuğu Arkalık Yaslanma


Bir çok oyuncu koltuğunda arkalık kısmı yatabilmektedir. ( Aynı araçlardaki gibi ) 180 dereceye kadar yatabilen oyuncu koltukları ergonomik kategorisinde önemli bir yere sahiptir. Yatar pozisyonda oturmanın dizlerinizde en az baskıyı göndermenizi  ve disklerin de aşınmasını önlemeye yardımcıdır. Sırt ağrısına yatkın bir kişiyseniz yatar pozisyon size iyi gelebilir. Bir çok ofis koltuğu modelinde yatma pozisyonu vardır ancak oyuncu koltuklarındaki kadar geniş değildir. Kısıtlıdır. Sizde oyuncu koltuğu araştırmalarınızda rastladığınız SEMPRE ürünleri arasında sizler için tasarlanmış olan modelleri inceleyebilir ve talepleriniz için en uygun teklifleri firmamızdan alabilirsiniz.

Ürettiğimiz oyuncu koltuklarının tamamı Türkiye´nin her noktasına kısa süre içerisinde teslim edilebilen modellerdir.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar